Tworzę, więc jestem... ...czyli o wszystkim, co sprawia mi radość!
piątek, 27 marca 2015

W moim osobistym księgozbiorze pojawiło się ostatnio kilka nowych książek. Każda nowo zakupiona książka, to nowa megaradość dla mojego mocno wyczulonego zmysłu czytelniczego. 

Nie wiem, która książka pójdzie na pierwszy rzut, mam ochotę przeczytać je wszystkie na raz!

książki

 

          książka

"ZAPOMNIANY OGRÓD" Kate Morton. Na temat tej książki czytałam wiele pozytywnych opinii i to właśnie skłoniło mnie do jej zakupu. Postanowiłam przekonać się, czy rzeczywiście jest tak urzekająca, choć przyznać muszę, że czytając różne fragmenty, tak na wyrywki już mi się niezmiernie podoba!

~Romantyczny thriller z elementami powieści gotyckiej.~

"Rok 1913. Porzucona przez nieznajomą kobietę na statku płynącym z Londynu do Australii mała dziewczynka zostaje przygarnięta przez bezdzietnych rodziców. W dniu swoich dwudziestych pierwszych urodzin Nell O`Connor dowiaduje się od przybranego ojca, że jest podrzutkiem. Wiele lat później powraca do Anglii, by odkryć prawdę o swoim pochodzeniu, o matce, której nie pamięta. W 2005 roku w podobną podróż - do odległej Kornwalii, krainy intryg, miłości i zdrady - wyrusza jej wnuczka Cassandra. Dzięki zapiskom babci odsłania kolejne fragmenty mrocznej układanki, poznaje losy kobiet, które połączył pakt milczenia. Klucz do przeszłości leży w wybudowanej na szczycie klifu starej chatce, otaczającym ją sekretnym ogrodzie, wiekowym dworze i tajemniczym labiryncie.(...)"


książki

Następnie dwie powieści Oscara Hijuelos, o których również czytałam dużo dobrego. 

"MAMBO KINGS ŚPIEWAJĄ O MIŁOŚCI" - Bracia Castillo, dwaj młodzi muzycy, opuszczają Hawanę i przyjeżdżają do Nowego Jorku z zamiarem zrobienia kariery. Jest rok 1949 - epoka mambo. Nestor i Cesar, za dnia zwykli robotnicy, w nocy stają się gwiazdami klubów, w których występują jako Mambo Kings, grając zmysłową, pulsującą muzykę. To najlepsze chwile ich życia - czasy młodości, pięknych kobiet, nieustającej zabawy(...) 

 

"PIĘKNA MARIA, ZWIERCIADŁO MOJEJ DUSZY" - Hawana, rok 1947. Szesnastoletnia Maria ma zarówno urodę, jak i głos, jednak w rodzinnej wiosce na ubogiej Kubie nigdy nie zrealizuje swoich marzeń. Decyduje się opuścić dom i spróbować szczęścia w stolicy. Zostaje tancerką w klubie nocnym. Jej wyjątkowa, wręcz porażająca uroda przyciąga spojrzenia wielu mężczyzn. Jest wśród nich Ignacio Fuentes, przedsiębiorca i gangster, który ją utrzymuje. Zakochana w luksusie Maria początkowo przymyka oczy na zdrady kochanka. W końcu jednak wikła się w namiętny romans z przystojnym, acz ubogim muzykiem Nestorem Castillo. Choć u jego boku jest szczęśliwa, wraca do niestałego Ignasia. Dopiero gdy Nestor wraz z bratem wyjeżdżają do USA, a ich piosenka "Piękna Maria zwierciadło mojej duszy"staje się wielkim przebojem, postanawia go odszukać i związać się z nim na stałe. Ale los chce inaczej...

 

            książka

"DZIEWCZĘTA Z SZANGHAJU" Lisa See. Szanghaj 1937 roku - dwie siostry, dwudziestojednoletnia Pearl i młodsza May, panienki z bardzo zamożnej rodziny, wiodą tam luksusowe, beztroskie życie. Wszystko się zmienia, gdy ojciec na skutek hazardu traci cały majątek, a napadnięty przez Japończyków kraj pogrąża się w straszliwej wojnie. Aby ratować rodzinę, dziewczęta wbrew swojej woli muszą poślubić dwóch braci, bogatych Chińczyków z Jos Angeles. Po niebezpiecznej podróży przez ogarnięte wojną Chiny i wielomiesięcznym, pełnym upokorzeń pobycie w amerykańskim obozie dla uchodźców, docierają wreszcie do mężów: z bagażem tragicznych doświadczeń i z wielką tajemnicą. Nie wiedzą, że także w ich nowej rodzinie każdy ma coś do ukrycia i nikt nie jest tym, za kogo się podaje.

~

Tak więc wiele ciekawych historii przede mną:)

książki

 

książka

środa, 18 marca 2015

W tym roku tak jakoś wyszło że na wszystkich moich kartkach widnieje zając wielkanocny, gdyż pisanki zdecydowanie mi się znudziły. Co roku były jaja, więc teraz postanowiłam - czas na zmiany. I są:

kartki

 

           kartka

 

kartka

 

kartka

 

kartki

 

           kartka

 

kartki

 

kartki

 

           kartka

 

kartka

 

kartka

 

kartki

 

           kartka

 

kartka