Tworzę, więc jestem... ...czyli o wszystkim, co sprawia mi radość!
poniedziałek, 31 maja 2010

Rozpoczęłam nowy hafcik. Niewielki, bo na duży jakoś narazie nie mam ochoty. Przeglądałam ostatnio wszystkie wzory jakie mam w komputerze i postanowiłam się zabrać za te oto słodkie dzieciaczki:

hafcik

 

Oglądam czasem wszystkie wzory jakie mam po sto razy i nagle jak mnie któryś ponownie zachwyci, to się od razu za niego zabieram. I tak było tym razem. Narazie bardzo mało zdołałam wyszyć, ale przecież nie od razu Kraków zbudowano:))

Tak więc na chwilę obecną mam tyle:

hafcik

 

11:11, musiak87 , hafciki
Link Komentarze (2) »
czwartek, 27 maja 2010

Bo są jednak dwie:) Doszłam do wniosku, że właściwie po co mi poduszka dwustronna, przecież i tak będzie leżała cały czas na jednej stronie.

Tak wyglądał ukończony drugi hafcik jeszcze nie zszyty:

hafcik

 

hafcik

 

Wczoraj wieczorem zszyłam więc jedną podusię już w całości. A dosłownie przed chwileczką skończyłam zszywać drugą.

Efekty takie:

podusie

 

podusie

 

Przyznam, że jestem z nich zadowolona, fajne, zgrabne, malutkie  i w końcu są! Bo do tej pory nie miałam wogóle. Kasiu, to dzięki Tobie:)

 

16:06, musiak87 , hafciki
Link Komentarze (8) »
środa, 26 maja 2010

Z okazji tego pięknego święta, zrobiłam dla mamy kartkę i dołączyłam do prezentu. Znów trochę na różowo, bo bardzo lubię takie kolory i fajnie się z nich tworzy:) Poza tym myślę, że do tej okazji kolorki w sam raz.

A karteczka taka:

kartka

 

kartka

 

Od synka natomiast dostałam na słodko - dwie czekolady:), moc buziaczków i uścisków (które również zaliczają się do słodkości:) oraz przecudny wierszyk, który wydobywając się z jego malutkich ust  sprawił, że moje serce rozpłynęło się z czułości:))

 

wtorek, 25 maja 2010

Tym razem prezentuję maluteńki hafcik, a właściwie jego połowę, bo będzie jeszcze druga strona. A jest to poduszeczka do igieł. Dostałam wzór od Kasi, za co Ci jeszcze raz Kasiu serdecznie dziękuję. Miałam zrobić i zrobię, dowód masz tutaj:)

hafcik

 

hafcik

 

Pozmieniałam trochę kolory, żeby plagiatu nie było;)

A zanim wyszyję drugą połowę i pozszywam, to znając mnie kilka dni pewnie upłynie.

16:26, musiak87 , hafciki
Link Komentarze (2) »
piątek, 21 maja 2010

 Wróciłam sobie właśnie z zakupów, poniekąd hafcikowych, bo zakupiłam potrzebne, co ja mówię - niezbędne  rzeczy robótkowe. Korzystam z okazji , bo mulina wszędzie drożeje, więc znałazłam pasmanterię, w której póki co cena się jeszcze nie zmieniła. A oto i zakupy:

zakupy

Trochę białej kanwy ( bo wyczerpałam już wszystkie zapasy, została mi jedynie kremowa, ale na białej najlepiej mi się wyszywa) muliny i moje ulubione cappuccino:))

13:29, musiak87 , zakupy
Link Komentarze (3) »
środa, 19 maja 2010

Skończyłam,  nareszcie skończyłam! :) Dziś przy popołudniowej kawie i chwili wolnego czasu postawiłam w końcu ostatnie krzyżyki. Cieszę się niezmiernie! Oto jak wygląda cały obraz:

obraz

 

Z tego względu, że gałązki wydawały mi się jakieś takie kanciate, postanowiłam dodać na ich końcach trochę backstitchów, co dało efekt wyostrzenia:

haft

 

haft

 

Prawdę mówiąc, myślę, że skończyłam ten obraz w miarę szybko, w porównaniu do innych wcześniejszych i myślę, że to zasługa wszystkich komentarzy, jakie pozostawiacie, drogie blogowiczki. Dziękuję zatem serdecznie za każde miłe słowo. Jednak prowadzenie bloga motywuje i to jak!

 

17:15, musiak87 , hafciki
Link Komentarze (7) »
poniedziałek, 17 maja 2010

Zrobiłam kiedyś dla mojej siostry w prezencie album na zdjęcia, wprawdzie było to jeszcze w zimie, ale pokazuję dopiero teraz. Oto on:

album

 

Jako że bardzo lubię tworzyć kwiatki, powstał lekko kwiecisty.

album

 

W środku natomiast wygląda tak:

album

 

album

 

album

 

album

 

Namalowałam różne ornamenty, nie będę wszystkich pokazywać, bo za dużo ich jest. Nakleiłam też białe kwiatuszki, choć nie widać ich za bardzo, gubią się w tym wszystkim. Planuję jeszcze wykonać album dla synka, tyle że z hafcikami. Kiedy to dojdzie do skutku, sama nie wiem, ale pewnie minie trochę czasu.

niedziela, 16 maja 2010

Skorzystałam z tego, że za oknem pada i pada od rana, synkowi ta pogoda też się udzieliła, bo zasnął, więc zasiadłam do czytania. Na wszelkie inne robótki nie miałam jakoś dzisiaj ani ochoty ani nastroju. Czytam obecnie taką oto książkę:

książka

 

Jakość zdjęcia fatalna, wiem. Zaczęłam ją czytać niedawno, w związku z czym przeczytałam niewiele, ale bardzo mi się podoba. Opowiada o bohaterach powojennej Polski. Historia przyznam nie za bardzo mnie interesuje, ale czasem lubię tego typu filmy czy książki.

Czytałam oczywiście przy dobrej kawce:)

przy kawie

 

I tak mija niedzielne  popołudnie  , zaraz syn pewnie wstanie, więc z czytaniem narazie koniec.

sobota, 15 maja 2010

Wczoraj wieczorem tak sobie siedząc postanowiłam stworzyć nową słodką kartkę. Niech przynajmniej na papierze będzie różowo, bo w życiu to niestety nie zawsze. I taka powstała:

kartka

 

Trochę miałam zachodu z płatkami, i mimo małych problemów technicznych, ostatecznie dałam radę:) W końcu w tym cały urok, żeby się trochę przy tym namęczyć.

 

piątek, 14 maja 2010

...zmierza ku końcowi. Został mi jeszcze niewielki kawałek. Obraz robi się dość szybko chyba dlatego, że jest dużo do wyszywania jednym kolorem, przynajmniej nie trzeba często zmieniać nitek.

 Całość wygląda narazie tak:

haft

 

haft

 

Kwiatki gotowe prezentują się w ten sposób:

haft

Z daleka białe niteczki są trochę niewidoczne i to mnie przyznam lekko irytuje, ale ciemne nie wyglądałyby chyba ładnie, więc musi być jak jest. Zresztą jescze się zobaczy.

10:16, musiak87 , hafciki
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2